نیازمندی آنلاین گردشگری و مهاجرت ایرانیان سراسر دنیا

کار در ترکیه

بیشتر بدانید

28 مارس 2020 344 بازدید
نیازمندی آنلاین گردشگری و مهاجرت ایرانیان سراسر دنیا
کار در ترکیه وب سایت چومه

کار در ترکیه

کار در ترکیه

در سالیان اخیر هموطنان زیادی بودند که علاقه مند به کار کردن در کشور دیگری به جز ایران بودند و از آنجا که شاید مهاجرت و کار در کشور های اروپایی و آمریکایی دور از دسترس و پرهزینه بود گزینه راحت تری را برای کار کردن انتخاب میکردند و آن گزینه ای نبود جز کار در ترکیه.

اگر شما هم جز ان دسته از عزیزانی هستید که به کار در ترکیه علاقه مند هستید و یا دوست دارید اطلاعاتی راجع به آن داشته باشید خالی از لطف نیست که این مطالب را مطالعه بفرمایید.

اصولا اشتغال در ترکیه به دو بخش قانونی و غیر قانونی تقسیم میشود.برای اشتغال به صورت قانونی در ابتدا نیاز به اخذ اقامت کشور ترکیه دارید و بعد از گذشت 6 ماه از تاریخ صدور اقامت کشور ترکیه میتوانید برای گرفتن جواز کار کشور ترکیه اقدام کنید.

اگر میخواهید با شرایط اخذ اقامت کشور ترکیه و اخذ اقامت از طریق جواز کار بیشتر آشنا شوید میتوانید مطالی در این مورد مطالعه بفرمایید.

(شرایط اخذ اقامت دائم و موقت کشور ترکیه)

کار در ترکیه به صورت غیر مجاز

متاسفانه به دلیل سختی های بسیاری که در گرفتن جواز کار کشور ترکیه وجود دارد اغلب مهاجرین به صورت غیرقانونی اقدام به کار کردن میکنند.

بد نیست بدانید اگر در محلی به صورت غیر مجاز مشغول باشید و با برخورد پلیس  مواجه شوید احتمال دیپورت شما نیز وجود دارد.

اما شاید مهم تر از تمام این موارد شریط لازم برای این امر است. برای پیدا کردن شغل مناسب مهمترین عامل که باعث میشود بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید تسلط به زبان ترکی استانبولی است.حتی بسیار مهمتر از مهارتی که شما در حرفه مورد نظر خود دارید.شما اگر در زمینه شغلی خود مهارت خیلی بالایی دارید اما تسلط به زبان ترکی ندارید خیلی نباید برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان امیدوار باشید.

بیش از 80 درصد زبان ترکی در پیدا کردن شغل برای شما تاثیر گذار است و شاید 20 درصد مهارتی که دارید شما را برای داشتن شغل مورد نظر به مفقیت برساند.

شما دوستان و هموطنان عزیز میتوانید برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان از قسمت آگهی های استخدام سایت یا اپلیکیشن چومه دیدن کنید.

آگهی های استخدام وب سایت چومه 

شاید اطلاع داشتن از شرایط اقتصادی ترکیه و نرخ بیکاری این کشور موضوع مهمی باشد که باید به آن دقت کرد.کشور ترکیه با 82 میلیون نفر جمعیت دارای نرخ بیکاری 14 درصد میباشد که به نسبت کشورهای پیشرفته صنعتی اروپایی تقریبا نرخ بالایی میباشد و ضمنا اولیت کار کردن همیشه با افراد ترک تبار است.

یکی از نکات حائز اهمیت برای پیدا کردن شغل مناسب  این است که تقریبا در بیشتر موارد فرد متقاضی بلافاصله و در کوتاه مدت نمیتواند شغل ایده آل خود را پیدا کند و اغلب موارد برای حتی مدت کوتاهی تن به کارهای روزمزد مانند کارگری برای زندگی روزمره خود میدهند تا در موقعیت مناسب شغل ایده ال خود را به دست آورند.

چند نمونه از مشاغل مورد نیاز کار در ترکیه

فروشندگی

جوشکاری

نجاری

تورلیدر

گارسون

حسابدار

نقاش ساختمان

ام در اف کار

بسته بندی

آرایشگری

آشپزی

پرستاری از سالمندان و کودکان

حقوق کار در ترکیه

داخل خیلی از وب سایت ها وقتی توضیحات رو در مورد میزان حقوق کار در ترکیه مطالعه میکنیم حقوق های خیلی بالایی را در حدود 8 تا 10 هزار لیر مشاهده میکنیم اما این موضوع کمی به دور از حقیقت است.

اگر بخواهیم حدودی خدمت شما عرض کنیم برای کارهای ساده حقوقی بین 1500 تا 2500 لیر ، اگر مسلط به زبان ترکی باشید برای کارهایی مانند فروشندگی حرفه ای بین 2500 تا 3500 لیر و برای کارهای تخصصی بین 3500 تا 5000 حقوق در نظر گرفته خواهد شد.

کار در ترکیه و موسسات کاریابی

در کشور ترکیه وب سایت های معتبری برای کاریابی وجود دارد که میتوانید از طریق ارسال رزومه کار مورد نظر خود را جویا شوید.همچنین میتوانید از طریق قسمت آگهی های  استخدام و کاریابی وب سایت یا اپلیکیشن چومه به دنبال کار مورد نظر خود باشید.

چند نمونه از بهترین سایت های کاریابی در ترکیه را خدمت شما معرفی می کنیم:

https://www.kariyer.net/

https://www.elemanonline.com.tr/

https://www.elemanonline.com.tr/

 

با تشکر

گروه چومه

وب سایت و اپلیکیشن نیازمندی گردشگری و مهاجرت ایرانیان سراسر دنیا

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *