نیازمندی آنلاین گردشگری و مهاجرت ایرانیان سراسر دنیا
نیازمندی آنلاین گردشگری و مهاجرت ایرانیان سراسر دنیا

قصد مهاجرت به ترکیه را دارید؟حتما بخوانید!!!

شرایط اخذ اقامت دائم و موقت کشور ترکیه

اگر شما هم از ان دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید خالی از لطف نیست دقایقی از وقتتان را صرف خواندن این مطلب کنید.

همانطور که حتما خودتان میدانید در حال حاضر کشور ترکیه بدون ویزا پذیرای ایرانیان عزیز میباشد.

طبق قانون کشور ترکیه شما هموطنان گرامی میتوانید با پاسپورت خود به مدت سه ماه در کشور ترکیه اقامت داشته باشید،اما اگر قصد اقامت بیشتر از این تایم رو دارید ویا قصد زندگی در کشور ترکیه را دارید باید برای گرفتن اقامت در این کشور اقدام کنید که برای این منظور چند راه مختلف وجود دارد که در این مطلب شما را با این موارد بیشتر آشنا خواهیم کرد.

اقامت موقت(اقامت یک ساله توریستی کشور ترکیه

در این نوع اقامت شما میتوانید با اجاره کردن یک منزل اقامت توریستی یک ساله کشور ترکیه را اخذ کنید و در 99 درصد مواقع با موافقت اداره مهاجرت ترکیه مواجه میشوید،فقط نیاز هست یک منزل اجاره کنید و با استفاده از اجاره نامه خود درخواست اقامت یک ساله توریستی کنید.

در حال حاضر و طبق قوانین سال 2020 کشور ترکیه این نوع اقامت برای تمدید در سال دوم نیاز به یکی از موارد،ثبت شرکت ، دریافت مجوز کار و یا خرید ملک در کشور ترکیه دارد.البته لازم به ذکر هست که قوانین مهاجرتی کشور ترکیه به صورت مدام در حال تغییر کردن هست.

 

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور ترکیه

شما هموطنان گرامی از طریق خرید ملک در کشور ترکیه میتوانید برای اقامت دائم و یا شهروندی (پاسپورت ) کشور ترکیه اقدام کنید.

اما باز هم خرید ملک شرایط مختلی دارد.برای اینکه بتوانید شهروندی یا همان پاسپورت کشور ترکیه را بگیرید باید قیمت کارشناسی ملک مورد نظر شما 250 هزار دلار یا بیشتر باشد در این صورت میتوانید برای شهروندی کشور ترکیه درخواست کنید.

اما اگر قیمت کارشناسی ملک مورد نظر شما کمتر از 250 هزار دلار باشد شما فقط میتوانید برای اقامت دائم کشور ترکیه اقدام کنید.اقامت دائم در ترکیه دیگر به مانند اقامت موقت نیاز به تمدید ندارد و شما تا زمانی که صاحب ملک هستید دارای اقامت کشور ترکیه خواهید بود.

 

اخذ اقامت کشور ترکیه از طریق دریافت جواز کار

برای اخذ جواز کار کشور ترکیه یا باید یک شرکت در این کشور ثبت کنید و از طریق شرکتتون اقدام برای دریافت جواز کار کنید و یا اینکه یک کافرمای مجاز کشور ترکیه اقدام به استخدام شما کند و تمام هزینه های بیمه و مالیات شما را تقبل کند تا اینکه بتوانند برای شما جواز کار دریافت کنند.

لازم به ذکر هست در صورتی که شما خواستید از طریق ثبت شرکت برای خودتون درخواست جواز کار کنید حتما باید این مورد رو در نظر داشته باشید که شما باید 5 شهروند ترک تبار را باید بیمه کرده و حق بیمه آنها را پرداخت کنید.

 

امیدواریم در این مطلب کوتاه شما را راهنمایی کرده باشیم.
با تشکر گروه وب سایت و اپلیکیشن چومه
نیازمندی های آنلاین گردشگری و ایرانیان خارج از کشور
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *